top of page
Applying-for-jobs-resumes-resume-cover-l
DETAYLAR;

       Özgeçmişin kısa ve doğru olduğundan emin olmalısınız. Özgeçmişiniz genellikle iki sayfadan daha uzun olmamalıdır, bu nedenle onu özellikle başvurduğunuz işe uygun hale getirdiğinizden ve işe en uygun becerileri, nitelikleri ve deneyimi dahil ettiğinizden emin olun. Bir işveren özgeçmişinizde aşağıdaki bilgileri bulmak isteyecektir:

  • Kişisel Ayrıntılar    Adınızı ve adresinizi, telefon numaranızı ve e-posta adresinizi ekleyin. Ayrıca milliyetinizi, cinsiyetinizi ve doğum tarihinizi de eklemeniz gerekir.

  • Anahtar Beceriler    – Kendi veya bilgi teknolojileri(bilgisayar, yazılım ) becerileriniz gibi öğrendiğiniz becerileri ekleyin. Kişisel becerilerinizin ne olduğunu açıklayın.

  • Çalışma Deneyimi  Mevcut veya son işvereninizle başlayın ve geriye doğru  yazın. İstihdam tarihlerini, iş unvanınızı, işvereninizin adını, işin niteliğini, sorumlulukları, görevleri ve başarıları dahil etmelisiniz. Çalışma geçmişinizde boşluk bırakmamaya çalışın; bunu yaparsanız, bu tür zamanları hesaba katmanız önerilir.

  • Eğitim ve Nitelikler Aldığınız notlarla birlikte okul, kolej ve üniversite yeterliliklerinin kısa bir listesini yazın. Ardından, kazandığınız diğer nitelikleri, ödül veren kuruluşların isimleriyle birlikte listeleyin.

  • İlgi Alanları  Bu isteğe bağlıdır, ancak kişiliğiniz hakkında bir şeyler tasvir etme şansı verir. Basit tutun, boş zamanlarınızda ne yaptığınızdan bahsedin ve başarılarınızı yazın. Bu bölüm, kurumsal şirketler için çok önemlidir.

  • ReferanslarTalep üzerine temin edilebilir olduklarını belirtin, ancak referansınızın kim olduğunu bildiğinizden ve bunları kullanma iznini istediğinizden emin olun. 

bottom of page